Todavía no se ha guardado ningún empleo.

Conocer y comprender a los clientes

Sales & Support

Solicita empleo
Bucharest, Romania Ventas y Comercial Jornada completa
Informaciones sobre la localización de la oferta

Descripción del trabajo

ID de la oferta: 261485

Fecha de publicación: 12/10/2024

Who you are

Ce vom aprecia la tine:

• Cunoaștere bună a identității corporative IKEA, a valorilor sale de bază și a viziunii de a crea o viață de zi cu zi mai bună pentru cei mai mulți oameni
• Cunoaștere aprofundată a gamei de produse și servicii IKEA și cunoștințe generale în domeniul designului și amenajării locuinței.
• Cunoaștere solidă a comportamentului general al clientului la distanță, pe toate canalele, precum și a interacțiunii la distanță cu clientul
• Cunoașterea generală a modului de măsurare a performanței personale și a modului în care aceasta contribuie la respectarea obiectivelor de afaceri
• Motivat de împărtășirea și punerea în practică a culturii și valorilor IKEA
• Pasionat de întâlnirea cu clienții
• Animat de vânzări și de îndeplinirea obiectivelor
• Entuziasmat de sentimentul de apropiere și de atingerea obiectivelor comune ca echipă
• Motivat de lucrul cu tehnologia care permite implicarea într-un mediu la distanță rapid și orientat spre viitor
• Pasionat de cunoaștere și de dorința de dezvoltare continuă
• Cunoașterea generală a proceselor relevante din domeniul vânzărilor și serviciilor
• Nivel ridicat de prelucrare a datelor/operare a calculatorului

Dacă nu te recunoști în toate aceste puncte, s-ar putea să fii totuși un candidat excelent pentru acest rol. Ne place să gândim pe termen lung și să investim împreună cu noi în dezvoltarea oamenilor.

Your responsibilities

Responsabilitățile tale zilnice:

• Să ofere asistență de calitate pentru clienți pe toate canalele la distanță, inclusiv apeluri video în timp real, pentru a asigura o experiență excepțională a clienților, consolidând astfel încrederea în marca IKEA
• Să ofere soluții complete de amenajare a locuinței, dând dovadă de spirit comercial, competențe și metode utilizate în vânzarea sau promovarea produselor comerciale în fiecare contact cu clientul, pentru a crește astfel vânzările
• Să folosească tehnicile de vânzare activă la distanță și să dea dovadă de competența în utilizarea instrumentelor relevante de planificare digitală la distanță, pentru a depăși așteptările clienților și pentru a crește vânzările.
• Să direcționeze vânzările și întâlnirea cu clientul pentru a echilibra nevoile clientului și obiectivele de afaceri
• Să contribuie cu informații și să își asume răspunderea pentru stabilirea și atingerea obiectivelor personale care sunt coordonate cu și care contribuie la obiectivele unității, funcției și echipei
• Să caute în mod activ informații despre gama de produse și despre serviciile IKEA, pentru a fi permanent la curent cu prioritățile și activitățile comerciale și să mențină capacitatea de dirijare a vânzărilor
• Să ofere feedback privind nevoile de îmbunătățire a datelor, contribuind astfel la asigurarea cunoștințelor necesare pentru îndeplinirea nevoilor clienților pentru toți angajații
• Să pună în aplicare angajamentele sociale și de mediu ale IKEA, contribuind în acest mod la sustenabilitate
• Să surprindă detalii relevante privind comportamentul clienților, pentru a permite altor părți din cadrul Ingka să îmbunătățească experiența clienților

About this work area

De ce a lucra la IKEA înseamnă mult mai mult decât un loc de muncă?

Suntem o companie căreia îi pasă de viețile angajaților săi. Pentru noi este important să te simți respectat, recunoscut și inclus. Indiferent de postul pe care îl ocupi la IKEA, te vei bucura de numeroase beneficii. Iată doar câteva dintre acestea:

• Îți vom oferi un salariu corect și atractiv și îți vom acorda compensații suplimentare dacă lucrezi în weekend, te vom susține financiar cu o indemnizație pentru transport și masă și vei avea întotdeauna la dispoziție mâncare gătită (cu carne sau vegetariană) în restaurantul angajaților, precum și băuturi și gustări gratuite (cafea, sucuri, fructe).
• Știm că timpul tău liber este important, așa că, în fiecare an, vei primi un voucher de vacanță.
• Ai o cameră suplimentară pe care ai vrea s-o renovezi? În calitate de angajat IKEA, beneficiezi de discounturi la toate produsele noastre.
• Credem că fiecare dintre noi contribuie la îndeplinirea (și depășirea) obiectivelor noastre.

Questions and support? Let's connect!

Sună ca și cum următoarea ta provocare ar fi aceasta? IKEA oferă un mediu de lucru captivant și împuternicitor într-un loc de muncă global. Și fiind lider mondial în viața acasă, ai oportunități excepționale de a crește și de a te dezvolta împreună cu noi