No jobs have been saved yet.

Production & Supply chain

Lucrator comercial logistica

Dumbravita, Timisoara, Romania Logistics & Supply Chain Full time
Explore location

Job Description

Job ID: 248308

Date posted: 20/08/2024

CE VEI FACE ZI DE ZI

Alătură-te echipei noastre în rolul de Lucrător depozit la IKEA Timisoara

De ce a lucra la IKEA înseamnă mult mai mult decât un loc de muncă?
Suntem o companie căreia îi pasă de bunăstarea angajaților săi. Pentru noi este important să te simți respectat, recunoscut și integrat în echipă. Indiferent de postul pe care îl ocupi la

IKEA, te vei bucura de numeroase beneficii. Iată doar câteva dintre acestea:
• Îți vom oferi decont de transport și tichete de masă și vei avea întotdeauna la dispoziție mâncare gătită (cu carne sau vegetariană) în restaurantul angajaților, precum și băuturi și gustări gratuite (cafea, sucuri, fructe).
• Creșteri salariale anuale în funcție de performanță.
• Un voucher de vacanță și zile de concediu suplimentar în funcție de vechimea în companie
• În calitate de angajat IKEA, beneficiezi de discounturi la toate produsele noastre.
• One IKEA Bonus. Bonusul nostru anual.
• Abonament medical privat și asigurare de viață. Suntem conștienți că toată lumea are ocazional nevoie de ajutor cu provocările vieții și cerințele zilnice.
• Multe oportunități de dezvoltare profesionale in cadrul companiei. Avem multe opțiuni și exemple de angajați care și-au schimbat poziția, locația sau chiar țara.

Ce vom aprecia la tine:
• Studii medii finalizate
• Rezistență la efort fizic, capacitatea de a manipula individual colete de maximum 25 kg.
• Capacitatea de a prioritiza și organiza munca, pentru a utiliza timpul eficient.
• Disponibilitate de a lucra în ture de lucru (2 ture) și în weekend-uri (ai posibilitatea sa îți planifici programul de lucru ținând cont si de nevoile tale)
• Capacitatea de a face efort fizic si munca in echipa

Responsabilitățile tale zilnice:
• Manipularea mărfurilor, ex. descărcare, transport intern în magazin, aprovizionarea stocului, ridicare marfă din depozit și livrarea către clienți, inventar, utilizarea echipamentului corect, în mod sigur și eficient, pentru a minimiza daunele aduse stocului și echipamentului.
• Pregătirea comenzilor pentru livrare, in medie 50 de comenzi pe zi.
• Colaborarea cu colegii, pentru a păstra magazinul complet aprovizionat cu mărfurile adecvate pentru deschiderea magazinului.

Împreună ca o echipă

Echipa noastră de Logistică din cadrul IKEA Timișoara
Suntem echipa din culise care face ca produsele IKEA să fie disponibile pentru cât mai mulți oameni. Ca o combinație diversă de colegi, ne folosim expertiza în procesul de aprovizionare pentru a echilibra gama și capacitatea spațiului cu prognoza și comanda, pentru a oferi clienților o disponibilitate ridicată, reducând în același timp costurile. Dacă te-ai întrebat cine este responsabil pentru găsirea unor modalități eficiente de a ridica produsele pentru clienții noștri, noi suntem. Suntem pasionați să lucrăm împreună pentru a îmbunătăți experiența clienților la IKEA!